Pantone vzorníky

 • PANTONE Color Formula Guide Printer Edition

Vějířovitý vzorník přímých barev PANTONE popsaných číslem a názvem včetně informací o jejich míchání ze základních čtrnácti barev Pantone v procentuální definici nebo poměrech. Obsahuje také sedm metalických barev. Jedná se o jeden vzorník, který obsahuje varianty Coated (lesklý natíraný papír) a Uncoated (matný nenatíraný papír). Každá z variant obsahuje 1114 přímých barev. Tento vzorník slouží jako nejrozšířenější reference přímých barev pro jejich aplikaci do tisku.

 • PANTONE Color Formula Guide Designer Edition

Vějířovité vzorníky Color Formula Guide se dodávají ve dvou podobách – PrinterEdition jako jedentištěný vzorník na Coated a Uncoated papírech a Designer Edition sestávající se ze tří samotných vzorníků, pro každý typ papíru jeden: na Coated, Uncoated a Matte (matný papír) papírech. Designer Edition tedy navíc od Color Formula Guide Printer Edition obsahuje matný vzorník 1114 přímých barev.

 • PANTONE Solid Color Chips Coated/Uncoated Two Books

Dvě knihy ve formě šanonů. Obě obsahují volně vyjímatelné stránky (na každé je celkem 7 přímých barev, každá barva má 6 snadno vytrhnutelných perforovaných vzorků), na nichž je celkem 1114 přímých barev Pantone. Jedna kniha je vytištěna na coated, druhá na uncoated papíře. Vzorníky slouží zejména ke zlepšení komunikace mezi tiskárnou a studiem. K jakékoli barevné zakázce lze jednoduše přiložit útržek přímé barvy. Tím získáte možnost kontroly dané zakázky či dodržení grafického manuálu. Dokoupit lze samostatně 4 stejné stránky (PANTONE Solid Color Chips Replacement Pages – Coated/Uncoated/Matte). Tyto trhací vzorníky odpovídají vějířovitému vzorníku Pantone Color Formula Guide Printer Edition.

 • PANTONE Solid Color Chips Coated/Uncoated/Matte Three Books

Celkem tři knihy ve formě šanonů, liší se od Solid Color Chips Coated/Uncoated Two Books tím, že obsahuje kromě dvou knih navíc kniku s trhacími vzorníky vytištěnou na matném papíře. Ta obsahuje také 1114 přímých barev Pantone. Tyto trhací vzorníky odpovídají vějířovitému vzorníku Pantone Color Formula Guide Designer Edition.

 • PANTONE Metallic Guide + Chips

Vějířovitý vzorník obsahující 204 speciálních metalických Pantone barev včetně dvou perforovaných vytrhnutelných vzorků.

 • PANTONE Pastel Color Formula Guide + Chips

Vějířovitý vzorník obsahující celkem 126 pastelových Pantone přímých barev na coated a uncoated papíře včetně dvou útřžků každé pastelové barvy, které můžete přiložit k zakázce.

 • PANTONE Hexachrome Guides

Hexachrome je velmi věrný šestibarevný systémtisku skládající se z CMYK barev a vylepšených dvou barev navíc – PantoneHexachrome Green a Pantone Hexachrome Orange. Podpora tohoto systému je integrována ve většině profesionálních aplikací i náhledových systémů. Výhodou tohoto tisku je větší barevný gamut. Tento vzorník obsahuje více než 2000 hexachromových barev( definovány jako unikátní přímé barvy a procentuálním vyjádřením CMYKOG) na coated a uncoated papírech (2 vzorníky).

 • PANTONE Solid In RGB Guide

Jeden z nových vějířovitých vzorníků, jehož obsahem jsou přímé Pantone barvy a jejich definice v RGB barevném prostoru. Vzorník je vhodný zejména pro tvůrce webových stránek, prezentací či videa (například je-li potřeba přímou barvu Pantone definovanou v grafických manuálech převést do RGB barevného prostoru pro prezentaci na webu). Vzorník obsahuje celkem 1114 přímých Pantone barev na lakovaném papíře (Coated), každá barva je charakterizována hodnotami RGB od 0-255 a 0-100 a dále hodnotami HTML. Knihovna tohoto vzorníku je obsažena také v programovém vybavení Pantone Color Web Pro 2.0, které umožňuje rychle připravovat a editovat Pantone barvy pro využití na Webové stránky.

 • PANTONE Color Selector Foil

Vzorník obsahuje 109 přímých barev Pantone vytištěných na fólii. Používá se při tisku na fólii a při použití tekutých inkoustů.

 • PANTONE Foil Stamping Color Guide

Barevný vzorník pro ražené fólie, který obsahuje 112 fólií ve třech kategoriích: pigmentové barvy, zlaté a stříbrné barvy a metalické barvy.

 • PANTONE Color Selector Film

Vzorník obsahuje 109 přímých barev Pantone vytištěných na film. Používá se při tisku na film a při použití tekutých inkoustů.

 • PANTONE Newsprint Selector

Referenční manuál pro novinové tiskárny. Je vatištěn na ofsetové novinové rotačce a obsahuje celkem 28 specifických Pantone barev, jako jsou přímé barvy Cyan, Magenta, Yellow a Black. Každá barva je prezentována na políčkách jako plná barva, odstín, oba polotóny a duotóny.

 • PANTONE Duotone Kit

Sestává ze dvou duplexových vějířovitých vzorníků (jeden coated, druhý uncoated), které obsahují celkem 600 duplexových barev – vzorků (kombinace 50 přímých barev a černé v celkem 12 zobrazených odstínech), a dále pomocný zásuvný modul do Adobe Photoshop pro tvorbu duplexních barev (hybridní PC/Mac).

 • PANTONE Color Tins Coated/Uncoated

Dvě knihy obsahující celkem 1113 přímých barev Pantone v osmi odstínech v každé barvě ve škále od 10% do 80%. Dodávají se na natíraném a nenatíraném papíře (Coated/Uncoated).

Srovnání přímých barev včetně CMYKového vzorníku

 • PANTONE Solid to Process Guide Euro

Nejprodávanější vějířovitý vzorník v předtiskové přípravě a tisku. Srovnávací vzorník obsahuje vedle sebe přímou barvu Pantone a její nejbližší CMYKový ekvivalent včetně procentuálního vyjádření. Obsahuje 1019 Pantone barev na lesklém papíře (Coated).

 • PANTONE Solid to Process Chips Euro

Stejjný barevný vzorník jako Pantone Solid to Process Guide Euro, pouze není ve formě vějíře, ale má formu knihy s trhacími vzorky. Vzorník slouží zejména ke zlepšení komunikace mezi tiskárnou a studiem. K barevné zakázce lze jednoduše přiložit útržek přímé barvy. Každá stránka obsahuje sedm přímých barev ve srovnání s nejbližším CMYKovým ekvivalentem po třech vzorcích. Celkem trhací srovnávací vzorník obsahuje1019 přímých barev.

 • PANTONE Solid to Process Chips Replacement Pages

Do předcházejícího vzorníku či samostatně lze dokoupit vždy nejméně 4 ks jedné stránky ( tedy 7 přímých barev ve třech vzorcích ve srovnání s CMYKem na jedné stránce).

Jeden z nejprodávanějších a nejvhodnějších pomocníků pro pracovníky předtiskové přípravy a tiskáren. Tento vějířovitý vzorník obsahuje cca 3000 barev v provedení CMYK (vyjádřené v procentuálních hodnotách) na lesklém papíře (Coated).

 • PANTONE Solid in Hexachrome

Srovnávací vzorník, který je určen pro porovnání přímých barev Pantone s hexachromovým tiskem. Obsahuje rastrové hodnoty CMYKOG pro každou přímou barvu Pantone. Je vytištěn na lesklém papíře (Coated).

Příspěvek byl publikován v rubrice Příslušenství. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář